nizinna 21 baner

 

Dom Pod Lasem

Lokalizacja: Warszawa, Wesoła
Typ budynku: bliźniak
Powierzchnia użytkowa: 2 x 167 m²
Oddanie do użytku: październik 2013 r.

W konstrukcji Domu Pod Lasem wykorzystano rozwiązania, które znacząco wpłyną na poprawę izolacji cieplnej budynku, a także zwiększą komfort mieszkania. Inwestycję wyróżniają:
KONSTRUKCJA BUDYNKU
Podstawowym elementem konstrukcji budynku, który tworzy doskonały energooszczędny system izolacji i pozwoli zatrzymać przyjemne ciepło zimą i ochroni przed letnimi upałami, jest ściana.
O energooszczędnej konstrukcji stanowią także: ponadprzeciętna izolacja stropu oraz szczelność bryły budynku.
Konstrukcja Domu Pod Lasem zbudowana jest z cegły porotyzowanej Porotherm o grubości 25cm. Warstwa izolacyjna ścian wynosi 20cm styropianu grafitowego Austrotherm EPS FASSADA PREMIUM najwyższym parametrze termicznym dostępnym na rynku. Poddasze ocieplane wełną mineralną URSA DF 32 PLATINUM o grubości 25cm. Ściany fundamentowe ocieplane styropianem o grubości 12cm.
Niestandardowa 3m wysokość pomieszczeń  pozwala na dowolną aranżację sufitu i sprawia, że wnętrze jest przestronniejsze.
OKNA TRZYSZYBOWE
Dom Pod Lasem wyposażony jest w okna trzyszybowe TYTANOWEtermo firmy MS  i Designo R8 firmy Roto. Zaletą okien trzyszybowych jest mniejsza konieczność dogrzewania budynku, większa dźwiękoszczelność, brak zaparowywania („pocenia się”) okien.
Doskonałe parametry termoizolacyjne oraz antywłamaniowe okien TYTANOWYCHtermo w połączeniu z klamką zaopatrzoną w mechanizm zabezpieczający przed otwarciem czyni z tych okien najsolidniejszy pakiet rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo i komfort.
Szyby okien uchylno-wysokościowych Designo R8 pokrywa powłoka samoczyszcząca Aquaclear.
Izolację termiczną i akustyczną okien poprawią dodatkowo rolety naokienne CleverBox firmy BeClever.
WENTYLACJA POWIETRZA

W budynkach energooszczędnych, które cechuje bardzo szczelna bryła, lepiej od tradycyjnej wentylacji sprawdza się wentylacja mechaniczna z rekuperacją, czyli funkcją odzysku ciepłego powietrza, ktora będzie nieustannie wymieniać zużyte powietrze na świeże. Zastosowanie takiego rozwiązania podnosi komfort mieszkania, także osobom cierpiącym na alergię, gdyż eliminuje z powietrza nie tylko zbędne zapachy, lecz także pyłki i kurz.

Dom Pod Lasem wyposażony jest w centralę wentylacyjną firmy Frapol. Wyróżnia ją niezawodność, wysoka sprawność (do 95%), 100%-owa wtórna przetwarzalność i intuicyjna obsługa. Centrala posiada również system antyzamrożeniowy.
 ENERGOOSZCZĘDNY SPOSÓB OGRZEWANIA
Nowoczesny, energooszczędny kocioł kondensacyjny to kolejne z rozwiązań  zastosowanych w Domu Pod Lasem mających na celu obniżenie kosztów energii i zagwarantowanie solidności budynku. Kotły kondensacyjne współpracując z automatyką oszczędzają rocznie do 25% paliwa gazowego !
Znacznie niższe wskaźniki zużycia energii potrzebnej na ogrzewanie podnoszą wartość budynku. Znajduje to swoje potwierdzenie w opracowanym obowiązkowo na koniec budowy świadectwie energetycznym.
POSADZKI JASTRYCHOWE
Podkład podłogowy Agilia Sols A – Innowacyjny technologicznie produkt przeznaczony do zastosowania na podkłady podłogowe we wszelkiego rodzaju budownictwie, idealny na ogrzewanie podłogowe.
Cechy charakterystyczne rozwiązania:
  • Szybciej i efektywniej przewodzi ciepło, co pozwala  zaoszczędzić na kosztach ogrzewania
  • Wysoka wytrzymałość – od 20 MPa
  • Oszczędność materiałów – zmniejszona grubość wylewki – już od 3 cm nad przewodami instalacji grzewczej
  • Bezskurczowe wiązanie i wysoka elastyczność eliminują problem spękań wylewki i gwarantują wysoką estetykę powierzchni
  • Właściwości samopoziomujące  skracają prace wykonawcze