domek-tlo zielone z tekstem

ogrzewanie podłogoweOgrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe staje się ostatnio coraz modniejszym sposobem na ogrzanie domów i mieszkań, a także na oszczędności. Zastosowanie tego rozwiązania pozwala na osiągnięcie wymiernych korzyści.

 

Zalety ogrzewania podłogowego

Redukcja kosztów ogrzewania

Energooszczędność związana jest tutaj z powierzchnią grzewczą. W ogrzewaniu podłogowych cała jej powierzchnia służy do ogrzewania, natomiast w kaloryferze jest ona stosunkowo niewielka, więc woda w nim musi mieć wyższą temperaturę, aby otrzymać wymaganą w pomieszczeniu temperaturę.

Komfort użytkowania

Ogrzewanie podłogowe po nagrzaniu pomieszczenia oraz samej podłogi do odpowiedniej temperatury, samoczynnie się wyłącza, aż do momentu, gdy temperatura w pomieszczeniu obniży się do tej ustawionej na termostacie. Równomierne rozchodzenie się temperatury po całym pomieszczeniu i jej optymalne rozłożenie również pozytywnie wpływa na komfort użytkowania. W przypadku kaloryferów czas nagrzania pokoju wydłuża się z racji ciągłej konwekcji zimnego i ciepłego powietrza.

Estetyka i funkcjonalność

Zastąpienie grzejników przez ogrzewanie podłogowe daje możliwość lepszego wykorzystania przestrzeni, ponieważ mamy wolne ściany i możemy dowolnie rozplanować układ wyposażenia.

 

W celu zwiększenia efektywności ogrzewania podłogowego w domach FORAS Home zostaje wykorzystana posadzka jastrychowa firmy Lafarge.

Pobierz broszurę informacyjną > tutaj

 

Zobacz film pokazujący montaż posadzki Lafarge:

>powrót