domek-tlo zielone z tekstem

pompa ciepłaPompa ciepła

Działanie pompy ciepła można porównać do działania lodówki, która oddaje energię z chłodnego wnętrza do ciepłej kuchni. To urządzenie umożliwia „wpompowanie” do domu energii z powietrza. Pompa składa się z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej, połączonych ze sobą przewodami chłodzącymi. Odporna na warunki meteorologiczne jednostka zewnętrzna pozwala na dużą swobodę zabudowy w sąsiedztwie budynku. Jednostka wewnętrzna instalowana jest jak większość źródeł ciepła w pomieszczeniu użytkowym.

 

 

Zalety pompy ciepła:

Niskie koszty eksploatacyjne

Eksploatacyjnie jest to rozwiązanie średnio lub nawet nisko kosztowe. Produkowane obecnie powietrzne pompy ciepła charakteryzują się wysokim współczynnikiem efektywności zarówno całorocznym (COP), jak i sezonowym (SPF) i sprawują się bardzo dobrze nawet przy temperaturach do minus 25oC. Przy niższych też oczywiście grzeją, ale zużywają nieco więcej energii elektrycznej. Biorąc jednak pod uwagę całkowitą ilość dni w roku z temperaturami poniżej minus 25oC ogrzewanie powietrzną pompą jest bardzo efektywne i relatywnie tanie.

Średnie koszty inwestycyjne

Mimo wyższej ceny urządzenia przy tym rozwiązaniu nie mamy już dodatkowych kosztów kolektora czy sondy. W porównaniu do ogrzewania kotłem gazowym nie ma również kosztów kominów i kominków (pompa ciepła ich nie potrzebuje), wykonania przyłącza gazowego i wewnętrznej instalacji gazowej czy wykonania pomieszczenia dla urządzenia, które może stać w większości pomieszczeń mieszkalnych, np. pralni.

Wysoki komfort ogrzewania

Pompa ciepła szczególnie polecana jest dla klientów, którzy nie mają dostępu do gazu ziemnego. Porównując to rozwiązanie do wszystkich innych możliwych systemów: węgiel, gaz płynny, olej opałowy, prąd- pompa ciepła wypada najkorzystniej.

 

W domach FORAS Home oferujemy pompę ciepła typu powietrze-woda firmy Viessmann

Pobierz broszurę informacyjną >tutaj

www.viesmann.pl

 

>powrót